13.5 C
Bistrița
luni, iunie 15, 2026

O femeie însărcinată, victima unui accident de pe centura Bistriței! A ajuns de urgență la spital

De citit

Un nou accident rutier s-a produs luni dimineață la intersecția Drumului Dumitrei Vechi cu centura orașului, una dintre zonele în care șoferii reclamă frecvent dificultăți la pătrunderea pe drumul principal din cauza lipsei priorității.

Evenimentul a avut loc în jurul orei 09:00. În urma impactului dintre două autoturisme, unul dintre vehicule a fost proiectat într-un cap de pod, iar celălalt a ajuns în șanțul de la marginea carosabilului.

La fața locului au intervenit de urgență un echipaj de pompieri, un echipaj de prim ajutor SMURD și echipajul de terapie intensivă mobilă SMURD, care au acordat asistență persoanelor implicate în accident.

Potrivit informațiilor transmise de Inspectoratul pentru Situații de Urgență Bistrița-Năsăud, o femeie însărcinată a suferit un traumatism cranio-cerebral și un traumatism abdominal. Aceasta a fost transportată la Unitatea de Primiri Urgențe SMURD Bistrița pentru investigații medicale suplimentare și evaluarea stării de sănătate.

Polițiștii urmează să stabilească împrejurările exacte în care s-a produs accidentul.

Foto: TimpOnline.ro

-Reclamă-spot_img

Mai multe articole

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

-Reclamă-spot_img

Cele mai recente