13.5 C
Bistrița
luni, iunie 15, 2026

Sâmbătă, 9 august: „Hai în Centru!” – eveniment cu muzică, ateliere creative și bunătăți locale în Piața Mică din Bistrița

De citit

 

Primăria Bistrița, alături de partenerii săi locali, invită comunitatea la o nouă ediție a evenimentului „Hai în Centru!”, care va avea loc sâmbătă, 9 august 2025, între orele 18:00 și 23:00, în Parcul cu castani din apropierea Bisericii Evanghelice, în Piața Mică.

Programul serii promite o atmosferă relaxantă și vibrantă pentru toate vârstele. Muzica va fi asigurată de DJ Bodo și DJ Delu, iar cei mici se vor putea bucura de ateliere de modelaj în lut și pictură. Nu vor lipsi zonele dedicate food & drink, unde vizitatorii vor putea savura produse locale și specialități culinare într-un decor prietenos, sub lumini de sărbătoare.

Evenimentul face parte din inițiativa „Bistrița se transformă” și este susținut de Centrul Cultural Municipal „George Coșbuc”, precum și de numeroși parteneri locali din mediul cultural și antreprenorial.

Organizatorii își doresc ca aceste întâlniri în inima orașului să devină o tradiție care contribuie la revitalizarea spațiilor urbane și la consolidarea comunității locale.

-Reclamă-spot_img

Mai multe articole

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

-Reclamă-spot_img

Cele mai recente