Bistrițenii sunt invitați sâmbătă, 30 august 2025, să petreacă o seară relaxantă în centrul orașului, la evenimentul „Hai în Centru”, organizat în Parcul cu castani de lângă Biserica Evanghelică.
Între orele 18:00 și 23:00, atmosfera va fi animată de muzica unui DJ și de momentele de dans oferite de Centrul Dans Exklusiv, într-un cadru prietenos, cu lumini calde și zone de socializare.
Participanții vor putea savura preparate și băuturi din oferta food & drink pregătită de organizatori, evenimentul fiind gândit ca o experiență urbană de vară, care să aducă oamenii împreună în inima orașului.
Manifestarea este organizată de Primăria Bistrița, în parteneriat cu Centrul Cultural Municipal „George Coșbuc” și Bistrița – orașul care se transformă, având alături mai mulți parteneri locali.
„Hai în Centru” promite să fie o seară de muzică bună, dans și socializare, în care bistrițenii se pot bucura de farmecul serilor de vară chiar în mijlocul orașului!


