13.5 C
Bistrița
luni, iunie 15, 2026

Gloria Bistrița, debut cu victorie în Divizia A: 37–29 contra CSU Oradea

De citit

 

Echipa de handbal feminin a Gloriei Bistrița, care evoluează în Divizia A, a început noul sezon cu o victorie convingătoare. Handbalistele bistrițene s-au impus pe teren propriu în fața formației CSU Oradea, scor final 37–29.

Partida a fost controlată de la un capăt la altul de sportivele antrenate de staff-ul Gloriei, care au demonstrat un joc solid atât în faza defensivă, cât și pe atac. Energia și determinarea echipei au fost răsplătite cu un succes important, ce oferă încredere pentru meciurile viitoare.

Prin acest rezultat, Gloria Bistrița transmite un mesaj clar că își propune un parcurs competitiv și ambițios în actualul sezon al Diviziei A.

 

-Reclamă-spot_img

Mai multe articole

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

-Reclamă-spot_img

Cele mai recente